Główna -> Centrum informacji turystycznej

Turysta poszukujący informacji turystycznej o Ziemi Koneckiej bez problemu odnajdzie ją w najważniejszych miejscowościach regionu. W Końskich funkcjonuje zarówno centrum, jak i punkt informacji turystycznej, zaś w Sielpi w sezonie letnim punkt w jednym z ośrodków noclegowych.

Centrum powstało w 2009 r. i jest częścią zintegrowanego systemu informacji turystycznej województwa świętokrzyskiego pracującego w sieci. Centrum gromadzi informacje dotyczące obiektów noclegowych, gastronomicznych, imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych z obszaru powiatu koneckiego. Posiada także bezpłatne wydawnictwa. Udziela informacji bezpośrednio, telefonicznie i pocztą elektroniczną. Do dyspozycji turystów jest jedno stanowisko z bezpłatnym dostępem do internetu. W sąsiadującej z Centrum Bibliotece można zakupić wydawnictwa o tematyce historycznej.

Zobacz także:

Centrum Informacji w Końskich
PTTK w Końskich

Punkt informacji prowadzony przez Oddział PTTK udziela informacji o noclegach, prowadzi poradnictwo turystyczne oraz sprzedaż wydawnictw o tematyce krajoznawczej. Prowadzi także weryfikację regionalnej odznaki turystycznej „Turysta Ziemi Koneckiej”. Oddział organizuje także imprezy turystyczne oraz wycieczki dla grup zorganizowanych.

W letnim sezonie turystycznym w Sielpi – największym ośrodku wypoczynkowym województwa świętokrzyskiego funkcjonuje również informacja turystyczna. Zlokalizowana jest w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sielpi.

Wirtualny spacer

Pogoda w Końskich

Pogoda Końskie z serwisu