Główna -> Szlaki turystyczne -> Szlak Dookoła Końskich

Szlak Dookoła Końskich

Szlak oznakowany kolorem czerwonym, przebiega głównie drogami asfaltowymi o niezbyt dużym natężeniu ruchu kołowego. Swój początek bierze w Sielpi i do niej wraca, po 45 kilometrach malowniczej i widokowej trasy. Dzięki temu, że miasto Końskie są w samym centrum szlaku, można z niego łatwo dojechać w dowolny punkt przebiegu szlaku.

Okolice Modliszewic fot. Magdalena Weber

Przemierzając szlak mamy okazję sprawdzić za życia, jak to jest w Piekle, by następnie malowniczymi duktami przez koneckie lasy udać się do Starej Kuźnicy, gdzie znajduje się najstarsza, dobrze zachowana kuźnica mechaniczna oraz malowniczy zbiornik wodny. Zwiedzając obszary położone na północ od Końskich warto przystanąć nad zalewem w Baryczy, a już na pewno w Modliszewicach – przy dworze obronnym otoczonym fosą. Dalsza trasa do Sierosławic dostarcza malowniczych widoków, wiodąc prosto do Kazanowa, gdzie dla ukojenia duszy czeka zespół klasztorny bernardynów z kościołem p.w. Zwiastowania NMP, a stąd już tylko 6 km do Sielpi.

Szlak Dookoła Końskich – 45 km
Przebieg szlaku: Sielpia – Piekło – Leśniczówka „Stoki” – Gajówka „Stoki” – Stara Kuźnica – Chełb – Drutarnia – Czysta – Młynek – Barycz – Kornica – Proćwin – Modliszewice – Sierosławice – Kazanów – Brody Stare – Sielpia

Więcej informacji:
Oddział PTTK w Końskich
26-200 Końskie, ul. Partyzantów 1
tel./fax +48 41 372 31 70
www.pttkkonskie.pl

miejsce na mapie

Wirtualny spacer

Pogoda w Końskich

Pogoda Końskie z serwisu